Wdrożenie systemu monitoringu mediów produkcyjnych
Monitoring mediów produkcyjnych będzie ogromną korzyścią dla Twojego zakładu. Oferujemy opracowanie i wdrożenie systemu monitoringu mediów produkcyjnych, który pozwala generować oszczędności oraz podnosi efektywność produkcji w bardzo szerokim zakresie.
Monitoring mediów produkcyjnych - jak to robimy?
Zużycie wody, prądu, energii cieplnej czy gazu jest jednym z podstawowych czynników zwiększających koszty prowadzenia działalności produkcyjnej. Mimo to wciąż wiele zakładów nie przygląda się z bliska generowanym przez to wydatkom. Nasz monitoring mediów produkcyjnych powstał, by to umożliwić i pomóc fabrykom i firmom zajmującym się produkcją ciągłe kontrolowanie zużycia i wyszukiwanie obszarów, na których można zaoszczędzić.
Nasze wdrożenie monitoringu mediów produkcyjnych rozpoczyna się od szczegółowej analizy danego przypadku. Podczas jej przeprowadzania bierzemy pod uwagę miesięczne opłaty, liczbę maszyn i pracowników, a także inne czynniki specyficzne dla branży. Następnie przygotowujemy indywidualną propozycję przygotowania monitoringu mediów produkcyjnych wraz ze szczegółowym kosztorysem i oczekiwanymi oszczędnościami wynikającymi z inwestycji. Uwzględniamy przy tym specyfikę danej branży i wykorzystywanych przez nią linii produkcyjnych. W dalszej kolejności wdrażamy nasze rozwiązanie i obserwujemy wynikające z niego oszczędności. Przez cały czas prac oferujemy profesjonalne doradztwo, które pozwoli nam znaleźć najlepsze rozwiązania dla Twojego zakładu.
Monitoring mediów produkcyjnych to:
W pierwszym etapie:
- Rzeczywisty odczyt poboru mediów dla poszczególnych gniazd produkcyjnych, zakładów o różnej lokalizacji,
- Jedna platforma do monitoringu mediów produkcyjnych: energia elektryczna, woda technologiczna, ścieki, gaz itd.,
- Alarmowanie o przekroczeniach dopuszczalnych poborów i wyłączanie odbiorników w miarę możliwości,
- Zdalny dostęp do danych i parametrów produkcji
W następnym etapie:
- Optymalizacja mocy umownej, weryfikacja doboru taryfy i naliczanych kar umownych,
- Wykrywanie awarii maszyn,
- Analiza danych bieżących i historycznych za pomocą przyjaznego interfejsu graficznego. Możliwość porównania różnych procesów dla poszczególnych dni, miesięcy,
- Racjonalizacja zużycia mediów przez zmianę ludzkich zachowań np. przesunięcie przerwy pracowniczej, gaszenie świateł w pomieszczeniach nieużywanych, sygnalizacja otwartych drzwi do chłodni,
- Racjonalizacja zużycia mediów przez rozwiązania inwestycyjne np. usprawnianie bądź eliminacja najbardziej energochłonnych procesów,
- Wyznaczenie współczynników energochłonności dzięki ciągłemu monitoringowi mediów produkcyjnych,
- Obliczenie kosztu jednostkowego produktu
Bezpieczeństwo i skalowalność inwestycji. Budowanie systemu można zacząć od najbardziej energochłonnych procesów, tak by wypróbować jego możliwości i nie generować wysokich nakładów. W następnych etapach można dokładać kolejne funkcjonalności bez obaw o przeprojektowywanie systemu.
Przedsiębiorcy, wdrażający w zakładzie kompleksowy system monitoringu mediów produkcyjnych są zwolnieni z obowiązku przeprowadzenia obowiązkowego Audytu Energetycznego
Monitorowanie zużycia mediów to sposób ograniczenia kosztów produkcji co wpływa na zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych, gwarantując konkurencyjność rynkową i wysoki prestiż firmy.
Monitoring mediów produkcyjnych - dla kogo?
- Firmy z branży produkcyjnej, przetwórczej pragnące obniżyć koszty produkcji poprzez usprawnianie procesów,
- Firmy korzystające lub mające w planach używanie odnawialnych źródeł energii do zasilania zakładu,
- Firmy starające się o ISO 50001,
- Firmy starające się pozyskać białe certyfikaty na poczet inwestycji w zwiększenie efektywności energetycznej
Dlaczego warto wdrożyć monitoring mediów produkcyjnych w firmie?
Monitoring mediów produkcyjnych to przede wszystkim ogromne oszczędności. Może on obejmować wszystkie możliwe media (np. prąd, gaz, wodę, ogrzewanie, itp.), dzięki czemu na bieżąco możesz zarządzać ich zużyciem i szukać oszczędności. Pozwoli on także niwelować drobne, ale liczne wydatki, np. związane z wykorzystaniem mediów przez zmianę ludzkich zachowań. Monitoring mediów produkcyjnych to także doskonałe narzędzie do optymalizacji procesów produkcyjnych i ich ciągłej kontroli.
Co więcej, monitoring mediów produkcyjnych pozwala na wykrywanie pojawiających się problemów i ich eliminację. Umożliwia on szybkie wykrycie awarii maszyn i ich naprawę, zmniejszając liczbę przestojów w procesie produkcyjnym. Dzięki temu przekłada się on na większą terminowość wykonywanych zleceń i większe zyski.
Jak wygląda proces wdrożenia systemu monitoringu mediów Produkcyjnych?
- Dokładna analiza rachunków za media, poznanie procesu produkcji,
- Określenie energochłonnych, stratnych procesów,
- Opracowanie koncepcji systemu dostosowanego indywidualnie do typu produkcji,
- Wdrażanie systemu i przeszkolenie obsługi,
- Procesu doskonalenia i nadzoru w celu osiągnięcia maksymalnych korzyści
Szukasz pomocy w dobraniu odpowiedniego systemu?
Umów się na bezpłatne konsultacje!
Chcesz więcej?
Zapoznaj się z artykułami w naszej bazie wiedzy:
http://salwis.pl/monitoring-mediow-produkcyjnych-co-to-takiego/