Automatyzacja produkcji

Automatyzacja procesów produkcyjnych

Koncepcja Projekt realizacja utrzymanie gwarancja serwis

Automatyzacja produkcji to nasza specjalność. Pomagamy w znajdowaniu optymalnych rozwiązań, opracowujemy projekty i wdrażamy powstałe koncepcje.

Linia produkcyjna

Nasza automatyzacja produkcji to:

  • Automatyzacja maszyn i stanowisk produkcyjnych,
  • Automatyzacja linii produkcyjnych,
  • Modernizacja układów sterowania,
  • Automatyzacja procesów mechanicznych – Przystosowanie maszyn starszego typu do pracy automatycznej np. przez wykorzystanie sterowników programowalnych PLC czy paneli dotykowych HMI.

Automatyzacja produkcji i usprawnienie pracy zakładu produkcyjnego

Jesteśmy ekspertami w automatyzacji procesów produkcyjnych naszych klientów. Bierzemy pod uwagę wiele czynników, dlatego podczas analizy projektu konfrontujemy swoje spostrzeżenia z sugestiami operatorów maszyn, inżynierów utrzymania ruchu i kierowników procesu. Wykonujemy projekty budowy maszyn i urządzeń oraz przeprowadzamy automatyzację procesów technologicznych. W naszej ofercie znajduje się także budowa maszyn przemysłowych oraz systemy do planowania produkcji

Automatyzacja produkcji - jak działamy?

Za to dziękują nam Klienciwspolpraca

  • Zwiększenie szybkości produkcji,
  • Poprawienia jakości produktów,
  • Zwiększenia bezpieczeństwa pracy,
  • Zmniejszeniu kosztów zatrudnienia,
  • Ograniczenie prac ręcznych,
  • Redukcja odpadów

Automatyzacja produkcji na najwyższym poziomie

Automatyzacja produkcji oraz modernizacja linii produkcyjnej w celu odciążenia lub całkowitego zwolnienia pracy ręcznej stanowi niejednokrotnie krok milowy w rozwoju zakładu produkcyjnego. Bez względu co i w jaki sposób jest produkowane, zawsze znajdzie się proces podatny na automatyzację. Każde takie usprawnienie musi być inwestycją w przyszłość. Nasz zespół za każdym razem analizuje takie projekty przez pryzmat zasadności ekonomicznej. Nie sugerujemy automatyzacji produkcji tam gdzie jest to niezasadne.

Robotyzacja produkcji – automatyzacja nowej generacji

Współczesne zakłady produkcyjne mierzą się z wieloma wyzwaniami – od zwiększonego zapotrzebowania na produkowane towary, po problemy kadrowe, które często stają na drodze do efektywnego działania. Nie są to jednak problemy nie do rozwiązania w oczach dzisiejszej technologii. Robotyzacja produkcji to nowy poziom automatyzacji, który pozwala rozwiązać te – i wiele innych – problemów oraz umożliwia przyspieszenie produkcji przy zachowaniu wysokiej jakości produktów.

Robotyzacja produkcji kluczem do przyszłości

Robotyzacja produkcji nie jest już czymś wyjętym rodem z filmów science fiction. Roboty stają się teraz częścią najnowocześniejszych zakładów na świecie, sprzyjając dalszemu rozwojowi firm z wielu branż. Co ważne, robotyzacja produkcji nie oznacza powtarzalności. Sfera zautomatyzowanych rozwiązań oferuje ogromne możliwości, pozwalając nie tylko na standardowe użycie maszyn, ale także na stworzenie dedykowanych technologii szytych na miarę dla danego zakładu. Dzięki temu roboty mogą wykonywać w Twoim zakładzie dowolne czynności – od przekładania produktów z jednej linii produkcyjnej na drugą, po zaawansowany montaż.

Poznaj naszą robotyzację produkcji

Dla nas robotyzacja produkcji jest czymś więcej niż tylko okazją do stworzenia ciekawych maszyn. To przede wszystkim dziesiątki sposobów, na jakie możemy pomóc naszym klientom zmienić ich fabrykę w bardziej nowoczesny, ekologiczny czy wydajniejszy zakład.

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, biorąc pod uwagę zarówno specyfikę branży, jak i uwagi samych osób odpowiedzialnych za produkcję. Łączymy przy tym naszą wiedzę i doświadczenie z poprzednich naszych projektów z innowacyjnym podejściem, które pozwala nam za każdym razem tworzyć nowe projekty. Nasza robotyzacja produkcji to zatem rozwiązania szyte na miarę, które będą idealnie dopasowane do Twojego zakładu.

 


Jeśli istnieje sposób, by coś zrobić lepiej – znajdź go

T. Edison

 

 

Najczęściej zadawane pytania

Automatyzacja produkcji

Czy wykonujecie automatyzację procesów ręcznych?

Tak, zajmujemy się automatyzacją procesów ręcznych.

Czy wykonujecie analizę procesu pod kątem jego usprawnienia?

Tak, zawsze staramy się znaleźć optymalne rozwiązanie dla prowadzonego projektu. Dodatkowo współpracujemy z firmą wykonującą optymalizację produkcji zgodnie z założeniami metodyki Lean Management

Czy budujecie maszyny przemysłowe/produkcyjne?

Tak, zajmujemy się kompleksowo projektowaniem i budową maszyn

Czy konsultacje na obiekcie są płatne?

Pierwsze konsultacje, służące rozeznaniu potrzeb i inwentaryzacji fabryki przeprowadzamy bezpłatnie

Jakie procesy są „najlepsze” do automatyzacji?

Nie ma najlepszych, jednak jest pewna charakterystyka pracy, gdzie poprzez automatyzacje uzyskać możemy najlepsze efekty. Mowa o procesach ciągłych, w których maszyna czy linia działa nieprzerwanie 24h na dobę. W takich sytuacjach praca ręczna przy obsłudze nierzadko starszych urządzeń, może zostać uwolniona do innych działań.

W jakich branżach produkcji działacie?

Głównie w obszarze obróbki metalu i branży opakowań, natomiast nasza wiedza może być wykorzystana szeroko w innych branżach. Niejednokrotnie obserwowaliśmy pewne rozwiązania w jednych firmach i następnie implementowaliśmy je w innych zakładach. Od lat rozwiązania branży automotive są przenoszone z powodzeniem do innych gałęzi przemysłu.

Jak wygląda wsparcie po realizacji projektu?

Zapewniamy opiekę gwarancyjną oraz wsparcie serwisowe z dojazdem do klienta w nagłych sytuacjach. Zawsze można liczyć na naszą pomoc!

Przykłady naszych realizacji:

System zarządzania produkcją – IPD Consulting, Chrzanów

System zarządzania jachtem „Windrose of Amsterdam” – Thaiti, Fidżi, Singapur

 

Więcej informacji na temat systemów automatyki znajdujesz w poniższych artykułach. Polecamy !