Budowa automatycznej linii do mielenia nawozów

Powiększanie możliwości przerobowych oraz dostępnego w ofercie asortymentu jest jednym z podstawowych sposobów rozwoju firmy IPD Consulting.

Jednym z przykładów może być budowa automatycznej linii do mielenia nawozów.

Fot. 1. Widok linii produkcyjnej

Informacje o zakładzie:

IPD Consulting jest producentem i dystrybutorem proszków różnego rodzaju metali, węgla i innych materiałów powierzonych w kraju i za granicą. Zakład wyposażony jest w młyny kulowe, rolkowe oraz przesiewacze elektro-wibracyjne pracujące w trybie ciągłym.

Opis projektu realizowanego przez zespół Salwis:

Celem projektu była budowa zautomatyzowanej linii do mielenia nawozów przy pomocy młyna kulowego. Wymaganiem klienta była maksymalna bezobsługowość urządzenia oraz możliwość samoregulacji maszyny.

Ograniczony budżet eliminował możliwość instalacji podzespołów do stałej kontroli wagowej. Układ sterowania należało zbudować w oparciu o pomiary obciążenia silnika młyna.

Etapy realizacji projektu:

Etap I – analiza

Na początku opracowaliśmy dokładną koncepcję sterowania. Ten etap to podstawa udanego projektu, dokładnie przeanalizowaliśmy wszystkie możliwości.

Etap II – prefabrykacja 

Następnie stworzyliśmy  projekt elektryczny. Później nastąpiła prefabrykacja całej szafy sterowniczej oraz programowanie sterownika PLC. Gdy cała instalacja została pomyślnie ukończona, przystąpiliśmy do montażu wszystkich niezbędnych urządzeń na obiekcie.

Etap III – testy

Pod koniec realizacji przeprowadziliśmy serię niezbędnych testów, sprawdzających prawidłowe działanie maszyny oraz systemu. Cały proces przebiegł bardzo sprawnie. 

Podsumowanie:

Po przeprowadzeniu testów i kalibracji linia została uruchomiona w trybie ciągłym. 

System sterowania opiera się na pomiarach elektrycznych silnika młyna. To rozwiązanie zapewnia ciągłą i wydajną pracę, bez konieczności nadzoru przez operatora stanu naładowania młyna. Wszelkie nieprawidłowości w produkcji zostaną sygnalizowane przez kolumnę sygnalizacyjną oraz syrenę alarmową. 

Korzyści porealizacyjne:

Budowa zautomatyzowanej linii do mielenia nawozów umożliwiła sprawniejsze funkcjonowanie zakładu, zwiększyła produkcję oraz odciążyła operatorów maszyn.

Więcej szczegółów o systemie zarządzania produkcją:

System zarządzania produkcją IPD Consulting

 

Galeria z realizacji:

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Salwis:

Budowa automatycznej linii do mielenia nawozów