Budowa automatycznej linii do mielenia nawozów

Powiększanie możliwości przerobowych oraz dostępnego w ofercie asortymentu jest jednym z podstawowych sposobów rozwoju firmy IPD Consulting. Jednym z przykładów może być budowa automatycznej linii do mielenia nawozów.

Fot. 1. Widok linii produkcyjnej

Informacje o zakładzie:

IPD Consultning jest producentem proszków różnego rodzaju metali, węgla i innych materiałów powierzonych. Zakład wyposażony jest w młyny kulowe, rolkowe oraz przesiewacze elektrowibracyjne pracujące w trybie ciągłym.

Opis projektu:

Celem projektu była budowa zautomatyzowanej linii do mielenia nawozów przy pomocy młyna kulowego. Wymaganiem klienta była maksymalna bezobsługowość urządzenia oraz możliwość samoregulacji. Ograniczony budżet eliminował możliwość instalacji podzespołów do stałej kontroli wagowej, przez co układ sterowania należało zbudować w oparciu o pomiary obciążenia silnika młyna.

Realizacja projektu:

  • stworzenie koncepcji sterowania,
  • stworzenie projektu elektrycznego,
  • prefabrykacja szafy sterowniczej,
  • programowanie sterownika PLC,
  • montaż urządzeń na obiekcie,
  • uruchomienie i testy.

 Podsumowanie

Linia składa się z podajnika elektrowibracyjnego, który podaje surowiec do młyna. Załadunek następuje automatycznie po wymieleniu określonej ilości surowca. Odbiór produktu zrealizowano za pomocą podajnika zgrzebłowego. Po przeprowadzeniu testów i kalibracji linia została uruchomiona w trybie ciągłym. System sterowania opiera się na pomiarach elektrycznych silnika młyna. To rozwiązanie zapewnia ciągłą i wydajną pracę, bez konieczności nadzoru stanu naładowania młyna. Wszelkie nieprawidłowości w produkcji sygnalizowane są przez kolumnę sygnalizacyjną oraz syrenę alarmową.

Więcej szczegółów o systemie zarządzania produkcją:

System zarządzania produkcją IPD Consulting

Galeria z realizacji:

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Salwis: