Budowa maszyn przemysłowych

Budowa maszyn przemysłowych i produkcyjnych dla różnych gałęzi przemysłu. Działamy kompleksowo od opracowania koncepcji, aż po wsparcie serwisowe. Dostarczymy maszynę przemysłową, która pozwoli na zwiększenie wydajności produkcji przy obniżeniu jej kosztów i zachowaniu właściwej jakości produktu. 

Zapraszamy do kontaktu

+48 510 393 706

budowa maszyn przemysłowych
Zaczynamy od projektu

Budowa maszyn

Sprawdź czym się zajmujemy:

  • Budowa maszyn przemysłowych – na wzór istniejącej lub według własnego projektu.
  • Budowa linii produkcyjnych – zautomatyzowanie procesu produkcyjnego.
  • Konstrukcja urządzeń gniazdowych – opracowanie urządzeń automatycznych, usprawniających pracę.
  • Automatyczny układ sterowania – automatyczna praca maszyny.
  • Integracja SCADA – wizualizacja parku maszynowego, alarmy, raporty produkcyjne.

 W jaki sposób pracujemy?

Etapy pracy nad projektem rozpoczynamy od koncepcji budowy lub modernizacji maszyn. Następnie po wstępnej analizie oraz zaakceptowaniu oferty handlowej rozpoczynamy precyzyjne prace nad projektem. Po jego zaakceptowaniu jak i ustaleniu harmonogramu budowy przechodzimy do realizacji zamówienia. Nowe maszyny przemysłowe są już gotowe do pracy w Państwa przedsiębiorstwie. Możemy świadczyć kompleksowe usługi posprzedażowe takie jak serwis czy gwarancja.

Budowa nowej maszyny przemysłowej

Budowa maszyn przemysłowych przez naszych specjalistów to każdorazowo projekty prowadzone z największą precyzją. Opracowanie projektu technicznego w środowisku CAD, a następnie wykonanie poszczególnych elementów, prowadzone jest z najwyższą starannością. Precyzyjne wykonanie to lepsza dokładność, lepsza jakość produkcji i mniejsza awaryjność, na czym szczególnie nam zależy. Każda z maszyn wyposażana jest w automatyczny układ sterowania w oparciu o rozwiązania takich firm jak (Siemens, Wago, Omron, Beckhoff) . Integrujemy również systemy nadrzędne SCADA oraz wpinamy nowe urządzenia do istniejącego systemu. 

Konstrukcja główna

Montaż konstrukcji głównej maszyny do obróbki drewna

Szafa sterownicza

Rozszycie kablowe układu sterowania maszyny do obróbki drewna

Układ napędowy maszyny

Układ sterowania i napędu maszyny do obróbki drewna

Obaszar roboczy

Montaż elementów obszaru roboczego maszyny do obróbki drewna

Konstrukcja obszaru roboczego

Konstrukcja obszaru roboczego maszyny do obróbki drewna

Panel operatorski maszyny

Montaż panelu oearatorskiego maszyny do obróbki drewna

Modernizacja istniejących maszyn i urządzeń

Nie zawsze konieczna jest budowa nowego rozwiązania, niejednokrotnie wystarczy modernizacja istniejącej maszyny. Również w tym zakresie wspieramy naszych Klientów. Wykonanie kompleksowej modernizacji parku maszynowego pozwala na dostosowania nawet starszych urządzeń do obecnych potrzeb. Modernizujemy całe linie produkcyjne dostosowując maszyny do potrzeb przedsiębiorstwa. Doposażenie maszyny w autonomiczny układ sterowania z wykorzystaniem sterownika PLC i odpowiedniej aparatury pomiarowej daje możliwość przejścia z obsługi czysto ręcznej na półautomatyczną lub całkowicie automatyczną. W ramach tak prowadzonych projektów oferujemy pełne wsparcie doradcze przy doborze właściwych rozwiązań z dziedziny mechaniki, elektryki czy automatyki. Jeśli zastanawiasz się jak wykonać taką modernizację maszyn w Twoim zakładzie, skontaktuj się z nami – doradzimy co można zrobić.

Poznaj jedną z naszych modernizacji produkcji:

Projekt modernizacyjny system zarządzania produkcją – IPD Consulting

Szukasz pomocy w dobraniu odpowiedniego rozwiązania?
Umów się na bezpłatne konsultacje !
inż. Adrian Wywiał

tel.: 510 393 706

Najczęściej zadawane pytania

Budowa maszyn

Jakie maszyny budujecie?

Zajmujemy się konstrukcją maszyn produkcyjnych dla różnych gałęzi przemysłu, zarówno urządzenia wykonujące obróbkę materiału jak i rozwiązania takie jak podajniki czy sortowniki. Nie zamykamy się na jeden typ urządzeń, podejmujemy się różnych projektów konstrukcyjnych.

Czy budujecie maszyny tylko w oparciu o dostarczony projekt?

Tak, możemy zrobić maszynę w oparciu o projekt klienta. Natomiast również tworzymy koncepcję i sami podpowiadamy rozwiązanie, które później wykonujemy. Działamy kompleksowo w zależności o potrzeb.

W jakim zakresie realizujecie budowę maszyn przemysłowych?

Wykonujemy konstrukcję mechaniczną wraz z układem napędowym i sterowania. Dostarczamy gotowe urządzenie zapewniając wsparcie przy uruchomieniu i szkolenia z obsługi. Dodatkowo przeprowadzamy integracje maszyn z istniejącym systemem nadzoru parku maszynowego typu SCADA.

Więcej informacji na temat systemów automatyki znajdujesz poniżej. Polecamy !