Budowa maszyn przemysłowych

Projektowanie i budowa maszyn przemysłowych produkcyjnych

Projektowanie Budowa Modernizacja serwis Rozbudowa konserwacja

Budowa maszyn przemysłowych to usługa, przy której działamy kompleksowo od opracowania koncepcji, aż po wsparcie serwisowe. Dostarczymy maszynę przemysłową, która pozwoli na zwiększenie wydajności produkcji przy obniżeniu jej kosztów i zachowaniu właściwej jakości produktu. 

Projekt budowy
Zaczynamy od projektu

Budowa maszyn przemysłowych w najlepszych rękach

Sprawdź czym się zajmujemy:

  • Budowa maszyn przemysłowych – projekt 3D, produkcja, montaż, uruchomienie, serwis,
  • Modernizacje, modyfikacje maszyn – programowanie PLC, HMI, prefabrykacja szaf sterowniczych, przygotowanie dokumentacji,
  • Bezpieczeństwo maszyn – audyt bezpieczeństwa zgodny z Dyrektywa Maszynowa 2006/42/We,
  • Dostosowanie do minimalnych wymogów BHP – oznakowanie, modyfikacje sterowania, barier, osłon, wymiana komponentów,
  • Integracja SCADA – wizualizacja parku maszynowego, alarmy, raporty produkcyjne.
Zakres naszej usługi stale dostosowujemy do potrzeb naszych klientów oraz rynku. Podejmujemy się projektów na budowę maszyn najbardziej zaawansowanych i nietypowych. Nie boimy się wyzwań. Nasze projekty często mają charakter innowacyjne, dzięki czemu można na nie pozyskać odpowiednie dofinansowanie.

W jaki sposób pracujemy?

Etapy pracy nad projektem rozpoczynamy od koncepcji budowy maszyn przemysłowych lub ich modernizacji. Następnie po wstępnej analizie oraz zaakceptowaniu oferty handlowej rozpoczynamy prace nad projektem. Po jego zaakceptowaniu jak i ustaleniu harmonogramu budowy przechodzimy do realizacji zamówienia. Świadczymy również usługi posprzedażowe takie jak serwis czy utrzymanie ruchu.

Budowa maszyn przemysłowych to usługa, którą wykonujemy kompleksowo – od otrzymania zlecenia, przez wypracowanie koncepcji, aż po jej realizację i instalację. Opracowujemy projekty dopasowane do wymagań technologii i doprowadzamy do szybkiego wdrożenia. Jednocześnie gwarantujemy ich najwyższą jakość – nasza usługa jest bowiem oparta o wieloletnim doświadczeniu, które zdobywaliśmy w dziesiątkach zakładów w Polsce i na Świecie.

Połączenie wszystkich tych czynników sprawia, że budowa maszyn przemysłowych w wykonaniu ekspertów Salwis jest inwestycją, której efekty widać już po pierwszym uruchomieniu urządzenia czy linii produkcyjnej. Zrealizowane projekty pozwolą Tobie i Twojemu zakładowi skrócić czas produkcji przy jednoczesnym zachowaniu lub poprawie jakości. Sam proces produkcyjny będzie dzięki temu bardziej powtarzalny co w dłuższej perspektywie przełoży się także na niższe koszty i większe zyski

Proces budowy i modernizacji maszyn

Budowa nowej maszyny przemysłowej

Budowa maszyn przemysłowych przez naszych inżynierów to każdorazowo projekty prowadzone z największą precyzją. Opracowanie projektu technicznego w środowisku CAD, a następnie wykonanie poszczególnych elementów, prowadzone jest z najwyższą starannością. Precyzyjna budowa maszyn przemysłowych to lepsza dokładność, lepsza jakość produkcji i mniejsza awaryjność, na czym szczególnie nam zależy. Każda z maszyn wyposażana jest w automatyczny układ sterowania w oparciu o rozwiązania takich firm jak (Siemens, Wago, Omron, Beckhoff) . Integrujemy również systemy nadrzędne SCADA oraz wpinamy nowe urządzenia do istniejącego systemu i wdrażamy systemy do planowania produkcji

[visual_portfolio id=”4223″ class=””]

Budowa linii produkcyjnych i ciągów technologicznych

Linie produkcyjne to ciągi stanowisk, maszyn lub ich połączeń, które, dzięki zastosowaniu zintegrowanych rozwiązań, pozwalają na wytworzenie całego produktu przez przeprowadzenie poszczególnych procesów technologicznych jeden po drugim. Aby systemy te spełniały wszystkie wymagania danego zakładu i pozwalały na zachowanie najwyższej jakości produktów, powinny one być idealnie dopasowane i zbudowane z uwzględnieniem specyfiki wytwarzanych dóbr. Nasza budowa linii produkcyjnych może zapewnić Twojej firmie to i wiele więcej.

Oferujemy profesjonalną budowę linii produkcyjnych wspieraną przez naszych ekspertów posiadających szerokie doświadczenie w ich projektowaniu i wdrażaniu. Bazując na potrzebach i indywidualnych wymaganiach naszych klientów, przygotowujemy nowoczesne, współgrające ze sobą systemy umożliwiające obniżenie kosztów produkcji, podniesienie jej jakości i przyspieszenie jej. W ramach budowy linii produkcyjnych:

  • Wykonujemy pełen projekt wraz ze specyfikacją poszczególnych maszyn oraz ich połączeń
  • Przygotowujemy wszystkie niezbędne elementy do budowy linii produkcyjnych oraz dokonujemy ich montażu.
  • Wykonujemy rozruch linii produkcyjnej i weryfikujemy, czy spełnia ona wcześniej założone wymagania.
  • Oddajemy linie produkcyjne do użytku i szkolimy z ich obsługi niezbędnych pracowników.

Nasza budowa linii produkcyjnych jest zatem usługą, na której może skorzystać także Twój zakład!

Budowa maszyn przemysłowych: korzyści

Budowa maszyn przemysłowych to inwestycja, która jest korzystna zarówno dla Twoich procesów produkcyjnych, jak i dla całej Twojej firmy i jej budżetu. Automatyzacja produkcji pozwala na optymalizację produkcji w danym zakładzie, a co za tym idzie, obniżenie jej kosztów. Budowa maszyn przemysłowych jest bowiem procesem, który jest w stu procentach dopasowany do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Do każdego zlecenia z tego zakresu podchodzimy indywidualnie, proponując najlepsze rozwiązania dla danej konstrukcji. Bierzemy przy tym pod uwagę specyficzne wymagania danego klienta i sugerujemy ulepszenia, które mogą mu pomóc w realizacji jego celów.

Modernizacja istniejących maszyn i urządzeń

Budowa maszyn przemysłowych często nie jest konieczna w zakładach, które na rynku działają już od wielu dekad. W ich przypadku korzystniejszym, lecz równie efektywnym rozwiązaniem jest modernizacja maszyn przemysłowych. To kolejna usługa będąca częścią naszej oferty. W jej ramach ocenimy ilość koniecznych modyfikacji niezbędnych do wprowadzenia w danym zakładzie i kompleksowo zrealizujemy całą inwestycję – od projektu do testu maszyny.

Wykonanie kompleksowej modernizacji parku maszynowego pozwala na dostosowania nawet starszych urządzeń do obecnych potrzeb. Modernizujemy całe linie produkcyjne dostosowując maszyny do potrzeb przedsiębiorstwa. Doposażenie maszyny w autonomiczny układ sterowania z wykorzystaniem sterownika PLC i odpowiedniej aparatury pomiarowej daje możliwość przejścia z obsługi czysto ręcznej na półautomatyczną lub całkowicie automatyczną. W ramach tak prowadzonych projektów oferujemy pełne wsparcie doradcze przy doborze właściwych rozwiązań z dziedziny mechaniki, elektryki czy automatyki. Jeśli zastanawiasz się jak wykonać taką modernizację maszyn w Twoim zakładzie, skontaktuj się z nami – doradzimy co można zrobić.

Serwis maszyn przemysłowych

Sprawnie działające maszyny są podstawą każdej produkcji. To właśnie od nich zależy, czy zlecenia zostaną zrealizowane, a normy – wykonane. Serwis maszyn przemysłowych zapewnia, że tak właśnie stanie się w Twoim zakładzie.

Dzięki doświadczonym ekspertom będącym częścią naszego zespołu możemy wykonać kompleksowy serwis maszyn przemysłowych na terenie Twojego zakładu. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w obsłudze przedsiębiorstw specjalizujących się w produkcji. W ramach naszych działań ocenimy kondycję wykorzystywanych w Twojej firmie maszyn i wykonamy ich pełną diagnostykę w przypadku wykrycia problemów. Nasz serwis maszyn przemysłowych świetnie sprawdzi się także w formie regularnych, okresowych kontroli w danej firmie, dzięki czemu może on zapobiegać pojawianiu się niespodziewanych problemów.

Naprawa maszyn przemysłowych – nie daj się awarii!

Awarie mogą zdarzyć się w każdym zakładzie – ważne, żeby reagować na nie błyskawicznie i ograniczać wynikające z nich straty. Aby to zrobić, potrzebna jest specjalistyczna wiedza, lata doświadczenia i specjaliści, którzy nie będą obawiali się działać w zdecydowany sposób. Nasza naprawa maszyn przemysłowych może zaoferować Ci to i wiele więcej.

Eksperci Salwis pracują przy automatyce produkcyjnej już od wielu lat. W tym czasie mieli oni okazję zetknąć się z dziesiątkami problemów w zakładach z różnych branż. Naprawa maszyn przemysłowych nie stanowi dla nich zatem żadnego problemu. Dzięki ich profesjonalnemu podejściu szybko lokalizujemy awarie i określamy ich zasięg, sprawdzamy, jakie narzędzia i elementy są niezbędne do ich usunięcia oraz natychmiast wdrażamy odpowiednie rozwiązania. Wszystkie te elementy sprawiają, że nasza naprawa maszyn przemysłowych przebiega błyskawicznie i pozwala na szybkie przywrócenie pełnej sprawności linii produkcyjnej.

 

Najczęściej zadawane pytania

Budowa maszyn

Jakie maszyny budujecie?

Zajmujemy się konstrukcją maszyn produkcyjnych dla różnych gałęzi przemysłu, zarówno urządzenia wykonujące obróbkę materiału jak i rozwiązania takie jak podajniki czy sortowniki. Nie zamykamy się na jeden typ urządzeń, podejmujemy się różnych projektów konstrukcyjnych.

Czy budujecie maszyny tylko w oparciu o dostarczony projekt?

Tak, możemy zrobić maszynę w oparciu o projekt klienta. Natomiast również tworzymy koncepcję i sami podpowiadamy rozwiązanie, które później wykonujemy. Działamy kompleksowo w zależności o potrzeb.

W jakim zakresie realizujecie budowę maszyn przemysłowych?

Wykonujemy konstrukcję mechaniczną wraz z układem napędowym i sterowania. Dostarczamy gotowe urządzenie zapewniając wsparcie przy uruchomieniu i szkolenia z obsługi. Dodatkowo przeprowadzamy integracje maszyn z istniejącym systemem nadzoru parku maszynowego typu SCADA.

Więcej informacji na temat systemów automatyki znajdujesz poniżej. Polecamy:

Poznaj jedną z naszych modernizacji produkcji:

PROJEKT MODERNIZACYJNY SYSTEM ZARZĄDZANIA PRODUKCJĄ – IPD CONSULTING