fbpx

Dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych

Dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych

Przedsiębiorco, czy wiesz, że dzięki posiadaniu własnej instalacji fotowoltaicznej Twój zakład zaoszczędzi nawet do 70 tys. zł rocznie? Inwestycja w fotowoltaikę pozwoli zredukować koszty związane z opłatą mocową oraz zagwarantuje renomowane miejsce w obrębie firm korzystających z zielonej energii.

Obecnie na rynku istnieje wiele programów pozwalających uzyskać dofinansowanie na instalację PV oraz transformację firmy w kierunku Przemysłu 4.0. 

Poznaj warunki i złóż wniosek już dzisiaj.

 

 

Konkurs “Przemysł 4.0"

Każdy właściciel małych i średnich przedsiębiorstw może wziąć udział w jednym z programów finansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła pilotaż konkursu “Przemysł 4.0” w którym przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o granty do 800.000. zł. Całkowita pula pieniężna konkursu wynosi 25.000.000 zł.

W jaki sposób wziąć udział w konkursie?

Podstawą wzięcia udziału w konkursie jest posiadanie własnej “mapy drogowej”, czyli planu wdrożenia zmian w zakresie cyfryzacji, automatyzacji i robotyzacji w Twoim przedsiębiorstwie.

Jak podaje serwis granty.pl, aby skorzystać z dofinansowania firma musi m.in. prowadzić działalność produkcyjną na terytorium Polski, a także minimum w jednym zamkniętym roku obrotowym (w terminie 3 lat poprzedzających złożenie wniosku) osiągnąć przychody ze sprzedaży nie niższe niż 2 mln zł.

Wnioski można składać w terminie od 15 do 30 czerwca 2021 roku na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

dofinansowania - fotowoltaika 2021

Według badania “Zielona energia w MŚP 2020”, podanego na stronie wysokienapiecie.pl, aż 87% firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, rezygnuje z instalacji PV z powodu dużych kosztów inwestycyjnych. Obecna sytuacja na rynku energetycznych związana m.in z wprowadzeniem opłaty mocowej, jest również dużym obciążeniem dla polskich przedsiębiorstw produkcyjnych i przemysłowych. 

Ilość programów gwarantujących wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw wzrasta.

Skorzystanie z dotacji przyczyni się do szybkiego zwrotu inwestycji w fotowoltaikę oraz zapewni energetyczną niezależność.

 

"Energia Plus"

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłasił II nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Energia Plus”. Celem projektu jest poprawa jakości powietrza poprzez ograniczenie emisji negatywnych substancji do środowiska. 

Na wsparcie liczyć mogą przedsiębiorstwa uwzględniające projekty tj. „budowę, rozbudowę lub modernizację istniejących instalacji produkcyjnych i urządzeń przemysłowych” w tym instalacji fotowoltaicznych.

Kwota grantów do inwestycji wynosi prawie 50 mln zł. Istnieje również możliwość uzyskania dofinasowania w formie pożyczki – kwota przeznaczona na tą formę wynosi ponad ponad 1,2 mld zł.

Wnioski należy składać w terminie od 01.10.2020 r. – 17.12.2021 r. – szczegółowe informacje dostępne na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Panele na dachu mońtaż na mostkach trapezowych-

Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

Projekt ma na celu obniżenie energochłonności przedsiębiorstw, zwiększenie wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych, a także rozwój systemu inteligentnych sieci energetycznych na niskich i średnich napięciach.

Przedsiębiorstwa mogą otrzymać dofinansowanie na projekty zakładające budowę lub rozbudowę istniejącej instalacji fotowoltaicznej o łącznej mocy powyżej 2 MWe.

Wsparcie realizowane będzie za pośrednictwem pożyczki lub środków równoważnych.

Termin składania wniosków przypada od 31 marca do 28 maja 2021 roku.

Szczegółowe informacje w Serwisie Programu Infrastruktura i Środowiska.

Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W celu pozyskania dofinasowania z lokalnych projektów, warto obserwować strony Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska.

Przedsiębiorcy mogą znaleźć tam bardzo korzystne programy – pojawiące się w różych okresach.
Poznaj naszą ofertę. Przeprowadzimy kompleksową usługę doboru oraz wyceny realizacji instalacji fotowoltaicznej w Twoim zakładzie.

Dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych
Tagged on:         

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *