Filtry aktywne

Czym są filtry aktywne i jak one działają?

Filtry aktywne są jednym z najważniejszych elementów kompensacji mocy biernej. Pozwalają one na niwelowanie efektów odkształcenia napięć i świetnie sprawdzają się przy zmiennych obciążeniach. Dzięki temu filtry aktywne pełnią istotną rolę w podtrzymaniu dobrej kondycji instalacji dzięki eliminowaniu wyższych harmonicznych. Kompensacja mocy biernej z wykorzystaniem tego rodzaju elementów pozwala na poprawę niezawodności sieci elektrycznej, obniża częstotliwość występowania usterek i zmniejsza obciążenie instalacji, sprawiając, że przestoje w pracy zakładów stają się tylko przykrym wspomnieniem.

To jednak nie jedyne zalety filtrów aktywnych. Niemal wszystkie współczesne modele cechują się dużą szybkością reakcji na zmieniające się obciążenia, a przy tym są wolne od rezonansu. Jednocześnie zatrzymują one spadki napięcia i migotania, które szczególnie często zdarzają się w zakładach przemysłowych wykorzystujących zaawansowany sprzęt. Jest to zatem doskonała propozycja szczególnie dla dużych przedsiębiorców, którzy poszukują sposobu na zwiększenie zysków z produkcji przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów związanych z mediami.

Wybór filtrów aktywnych – jak podjąć właściwą decyzję?

Współczesne filtry aktywne oferują specjalistom i właścicielom zakładów wiele innowacyjnych rozwiązań. Wśród nich prym wiodą między innymi zaawansowane systemy sterowania, dostosowanie do trudnych warunków i środowisk krytycznych oraz wielopoziomowe technologie. W tak szerokiej gamie rozwiązać trudno zorientować się we własnym zakresie – szczególnie, gdy nasi eksperci mogą zrobić to za Ciebie.

W Salwis zatrudniamy wyłącznie najlepiej wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów w dziedzinie elektroenergetyki. Filtry aktywne nie mają zatem dla nich żadnych tajemnic. Z naszą pomocą możesz nie tylko dobrać je do potrzeb Twojej instalacji, ale także kompleksowo wykonać kompensację mocy biernej dostosowaną do Twojego zakładu. Skontaktuj się z nami i sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.