Prefabrykacja szaf sterowniczych

Czym jest prefabrykacja szaf sterowniczych i dlaczego jest ważna?

Prefabrykacja szaf sterowniczych pozwala stworzyć zaawansowany system łączący w sobie układy sterownicze i pomiarowe, a także liczne sygnalizatory, zabezpieczenia oraz regulatory. Dodatkowo w jego wnętrzu znajdują się również połączenia elektryczne oraz mechaniczne i dodatkowe elementy konstrukcyjne, które pozwalają utrzymać całość tego skomplikowanego systemu w przejrzystej i bezpiecznej konfiguracji.

Bazując na tej definicji nietrudno się domyślić, że prefabrykacja szaf sterowniczych to nic innego jak wykonanie dedykowanych systemów dla danego zakładu produkcyjnego. Tego rodzaju usługi są przeznaczone głównie dla fabryk czy obiektów, które posiadają linie produkcyjne, zestawy maszyn czy złożone instalacje wymagające specjalnych rozwiązań elektrycznych. Mogą one pochodzić z różnych branż, np.:

Prefabrykacja szaf sterowniczych jest w stanie dostarczyć dedykowanych, szytych na miarę rozwiązań dla danego zakładu, umożliwiając kontrolowanie pracy wszystkich maszyn i systemów. Jednocześnie zwiększa ona ich bezpieczeństwo, zapobiega powstawaniu przestojów i umożliwia szybkie wykrywanie i eliminowanie awarii.

Prefabrykacja rozdzielnic dla układów zasilania oraz sterowania

Prefabrykacja szaf sterowniczych to nasz chleb powszedni. Wykonujemy usługi z zakresu prefabrykacji rozdzielnic dla układów zasilania oraz sterowania. Kompleksowo realizujemy projekty, od opracowania dokumentacji po prace rozruchowe i utrzymanie.

Nasza prefabrykacja szaf sterowniczych to proces, który wykonujemy w stu procentach kompleksowo – już od pierwszego telefonu, aż do ostatniego stadium realizacji. Przy każdym tego rodzaju zleceniu przywiązujemy ogromną uwagę do starannego wykonania i jakości. Każdy projekt wykonujemy na indywidualne zlecenie i dopasowujemy go do wymagań, potrzeb i preferencji naszych klientów. Jednocześnie na każdym etapie prefabrykacji szaf sterowniczych dbamy o wysoką jakość części oraz bezpieczeństwo całej instalacji. Dzięki temu możemy Ci zagwarantować jej bezproblemowe i wydajne działanie.

Szafa sterownicza automatyki
Szafa Sterownicza Automatyki
 
Szafka sterownicza młyna rolkowo - misowego
Foto 2 – Szafka sterownicza młyna rolkowo – misowego

Realizujemy projekty w obszarze prefabrykacji:

  • Szaf sterowniczych;
  • Paneli operatorskich dla linii i poszczególnych maszyn;
  • Rozdzielnic elektrycznych nn;

Każdorazowo wykonując usługi montażu i prefabrykacji zachowujemy najwyższe standardy jakościowe. Stosujemy komponenty firm z najwyższej półki: Rittal, Schneider Electric, ABB, Siemens, Eaton, Wago. Posiadana wiedza i doświadczenie pozwalają na wykonawstwo również w oparciu o dedykowane urządzenia, w zależności od wymagań klienta.

Wycenę szaf realizujemy bazując na projekcie elektrycznym, lub w przypadku jego braku szacujemy zawartość aplikacji. Od lat współpracujemy z hurtowniami w całej Polsce, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować konkurencyjne ceny i najwyższą jakość. Na nasze produkty wystawiamy deklaracje zgodności CE.

Prefabrykacja szaf sterowniczych i rozdzielnic elektrycznych to rutynowa działalność naszej firmy. Zajmujemy się tym od samego początku istnienia, tym samym realizowaliśmy projekty dla wielu przedsiębiorstw. Dostarczamy rozwiązania dla różnych środowisk pracy, zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Szafa układu zasilania
Foto 3 – Szafa układu zasilania

Na życzenie klientów dokonujemy montażu na obiekcie oraz zajmujemy się uruchomieniem i serwisem. Wykonane przez nas szafy znajdują zastosowanie w rożnych środowiskach pracy oprócz standardowych zastosowań posiadamy doświadczenie w wykonawstwie rozwiązań w obszarach zagrożenia wybuchem – strefy Ex.

 

Kompleksowa prefabrykacja szaf sterowniczych od A do Z

Nasza prefabrykacja szaf sterowniczych to usługa, która obejmuje kompleksowe wykonanie, a także – na życzenie klienta – montaż i uruchomienie szafy sterowniczej w obiekcie. Przygotowujemy projekty od zera według przekazanych wytycznych, wykorzystując komponenty i elementy znanych producentów. Dbamy przy tym o dopasowanie prefabrykacji szaf sterowniczych do indywidualnych potrzeb danego zakładu. Wykorzystujemy przy tym nasze wieloletnie doświadczenie, które pozwoliło nam zrealizować wiele podobnych projektów na przestrzeni ostatnich lat. Proponujemy również szereg innych rozwiązań z zakresu elektroenergetyki, jak również automatyki przemysłowej, o które możemy poszerzyć zakres danego zlecenia.

Jak pracujemy nad prefabrykacją szaf sterowniczych?

Cykl projektu prefabrykacji

Dla kogo pracujemy?

  • Zakłady przemysłowe: Wykonujemy kompleksową realizację prac tj: projekt, prefabrykacja, dostarczenie i serwis automatyki;
  • Producenci maszyn i urządzeń: Prefabrykacja zgodnie ze standardami zamawiającego. Wykonanie w oparciu o istniejący projekt lub własny.

Prefabrykacja szaf sterowniczych i rozdzielczych to nasza specjalność!

Szafa sterownicza układu zasilania
Foto 4 – Szafa układu zasilania
 

Szukasz firmy do współpracy przy prefabrykacji rozdzielnic i szaf sterowniczych?

Dobrze trafiłeś, skontaktuj się z nami !

+48 510 393 706

Najczęściej zadawane pytania

Prefabrykacja szaf

Czy jest możliwość zaprojektowania szafy sterowniczej od podstaw (mam pomysł jak to zrobić)?

Tak – możemy wykonać zadanie kompleksowo tj. projekt, wizualizacja, prefabrykacja uruchomienie

Jaki zakres szaf możecie wykonać?

Szafy sterownicze, siłowe, rozdzielcze … Dysponujemy warsztatem, pełnym sprzętu dzięki czemu mamy nieograniczone możliwości wykonawstwa.

Czy jest możliwość dostarczenia szafy poza granice Polski?

Tak – Jesteśmy w stanie dostarczyć szafę w jakiekolwiek miejsce na świecie i ją tam uruchomić 🙂

Ile trwa realizacja rozdzielnicy?

W zależności od użytych materiałów do projektu. Przy standardowych częściach czas realizacji wynosi kilka dni na szafę.

Ile kosztuje wycena?

Wycenę szaf realizujemy bezpłatnie!

Więcej informacji na temat systemów automatyki znajdujesz w poniższych artykułach. Polecamy !

POMOGĘ NA KAŻDYM ETAPIE REALIZACJI INWESTYCJI

UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ KONSULTACJĘ LUB ZADZWOŃ!

Jestem kierownikiem działu budowy maszyn w Salwis.pl. Zachęcam do skorzystania z bezpłatnej konsultacji telefonicznej w celu omówienia szczegółów inwestycji. 

inż. Adrian Wywiał

Adrian-Wywial-profil