Przemysł ciężki

fabryka zdjecie

W przemyśle ciężkim nie ma nic trudnego – pod warunkiem, że współpracujesz z Salwis. Wieloletnie doświadczenie w przemyśle ciężkim pozwala nam realizować skomplikowane projekty w tej branży. Projekty maszyn i linii produkcyjnych w przemyśle ciężkim są naszym “chlebem powszednim”.

W przemyśle ciężkim najmniejsza awaria może być katastrofalna w skutkach. Realizując projekty w tej branży skupiamy się na bezpieczeństwie i niezawodności automatyki przemysłowej i powiązanych z nią maszyn. Wdrażane systemy bezpieczeństwa oraz podzespoły z najwyższej półki minimalizują ryzyko awarii oraz uszczerbku na zdrowiu operatorów. W połączeniu z szerokimi kwalifikacjami naszych specjalistów oraz latami doświadczenia to przepis na stworzenie projektu, który będzie bezawaryjnie funkcjonował przez całe lata. 

 

Kompleksowe podejście do tematu oraz wykwalifikowana kadra inżynierów są gwarancją sukcesu realizacji – a to element każdego naszego projektu z zakresu przemysłu ciężkiego. To właśnie ich wiedza oraz dogłębna analiza przedwdrożeniowa gwarantuje wymierną opłacalność inwestycji i zachowanie wszystkich zasad bezpieczeństwa. 

maszyna przemysł ciężki

Korzyści dla przemysłu ciężkiego

 

  • Bezpieczeństwo finansowania inwestycji 
  • Terminowa realizacja
  • Bezpieczeństwo i niezawodność
  • Nowoczesne rozwiązania 
  • Większa efektywność w procesie produkcyjnym

Nowoczesne rozwiązania dla przemysłu ciężkiego

Nie ma dwóch takich samych rozwiązań dla przemysłu ciężkiego. Właśnie dlatego do każdego tematu podchodzimy indywidualnie, biorąc pod uwagę unikalną specyfikę danego projektu. Jednocześnie w naszych projektach łączymy nasze doświadczenie z branżowymi innowacjami, które pozwalają każdej firmie znaleźć się o krok przed konkurencją. 

Innowacje to jednak nie jedyna zaleta naszych usług dla przemysłu ciężkiego. Przede wszystkim dopasowujemy się do panujących standardów zachowując zgodność z normami bezpieczeństwa. W naszej ofercie dostępne są zarówno kompleksowe wdrożenia nowatorskich linii zautomatyzowanych jak również modernizacje już istniejących. Dostarczamy również systemy zarządzania przedsiębiorstwem oraz stanami magazynowymi – MES, SCADA. Bazując na podzespołach wiodących marek mamy pewność, że nasze rozwiązania sprawdzą się w każdej sytuacji.  

 

Usługi dla przemysłu ciężkiego: strategia działania

Do projektów podchodzimy w pełni kompleksowo i z dbałością o najmniejsze szczegóły, które w przypadku przemysłu ciężkiego mają ogromne znaczenie. Kontakt z klientem zaczyna się na poziomie wstępnej koncepcji. Po jej akceptacji rozszerzamy rozmowy omawiając najdrobniejsze szczegóły inwestycji. Wieloetapowy system projektowania dla przemysłu ciężkiego powiązany z ciągłym kontaktem z klientem umożliwia wprowadzanie modyfikacji i szybką eliminację ewentualnych problemów w zarodku. 

Po akceptacji projektu przystępujemy do budowy maszyn przemysłowych. W pierwszym etapie tworzymy wcześniej omówioną maszynę we własnym zakładzie i weryfikujemy jej działanie testami sprawdzającymi poprawność funkcjonowania wdrożonych systemów. Ostatnim etapem jest montaż i uruchomienie u klienta zwieńczony oddaniem pełnej dokumentacji technicznej oraz niezbędnych certyfikatów. 

 

Stanowiska zrobotyzowane dla przemysłu ciężkiego

Dostarczamy w pełni zautomatyzowane stanowiska zrobotyzowane do zadań takich jak spawanie, paletyzacja, podawanie. Żmudne procesy dla człowieka zastępujemy wydajnymi i precyzyjnymi automatami. 

 

 

 

Korzyści dla przedsiębiorców

  • Zwiększona wydajność
  • Zmniejszone koszty produkcji
  • Wzrost bezpieczeństwa operatorów
  • Analiza danych procesowych

 

 

wykres

Realizacje

Jako firma posiadamy dział elektroenergetyki, który jeszcze bardziej poszerza nasze możliwości i umożliwia realizację wielu projektów w ramach jednego zlecenia. Budujemy przyłącza z własnymi stacjami transformatorowymi zapewniając pewne źródło energii, niezbędne do prawidłowej pracy zakładu.

Przykład realizacji: Zakład produkcyjny 3M