POZNAJ REALIZACJE NA AUTOMATYKĘ I ELEKTROENERGETYKĘ
Nasze usługi kierujemy do małych i średnich przedsiębiorstw z branży produkcyjnej i przetwórczej.
Salwis to grupa specjalistów z branży automatyki przemysłowej i elektroenergetyki.
Jesteśmy grupą wykfalifikowanych inżynierów, dbających o lepsze jutro biznesu naszych klientów. Co to oznacza? Nasze działania mają na celu zwiększenie efektywności produkcji zakładów oraz obniżenie ich kosztów za energię elektryczną.
Wspieramy doradztwem w zakresie technicznym i prawnym, wykonujemy pomiary, projekty i kompleksowe realizacje inwestycji.
Rozwiążemy każde postawione przed nami wyzwanie związane z elektroenergetyką lub automatyką przemysłową!
Zaufało nam już wiele firm. Niech Twoja będzie następna! Zapraszamy do zapoznania się z mapą naszych realizacji!
BUDOWA STACJI TRANSFORMATOROWEJ 1MVA W CELU ZWIĘKSZENIA MOCY DLA ZAKŁADU PRODUKCYJNEGO BRANŻY MEBLARSKIEJ
Zapraszamy do zapoznania się z naszą realizacją projektu przebudowy zasilania głównego fabryki o mocy 630kVA na poziom aż 1MW. Zakład produkcyjny, posiadający istniejącą stację transformatorową, stanął w obliczu problemu braku możliwości zwiększenia jej mocy. Dzięki naszemu doświadczeniu w dziedzinie energetyki oraz zastosowaniu najnowocześniejszych technologii wprowadziliśmy kompleksowe rozwiązania.
PROJEKT I BUDOWA MASZYNY DO PRZEWIJANIA SIATEK Z TWORZYWA SZTUCZNEGO
Nawijarka posiada deklarację zgodności, analizę ryzyka oraz certyfikat CE producenta. W całym procesie produkcyjnym Operator wykorzystywany jest w procesie załadunku szpuli do przewijania. Dalej cykl dzieje się w pełni automatycznie. W kolejnym etapie rolki detaliczne będą przemieszczane bezpośrednio na magazyn za pomocą transportera rolkowego.
INSTALACJA ZASILANIA REZERWOWEGO W ZAKŁADZIE PRODUKCYJNYM
Zapewniamy bezpieczeństwo i niezawodność dla Twojego zakładu produkcyjnego dzięki naszym rozwiązaniom zasilania rezerwowego. Gruntownie rozumiemy, że każda chwila przestoju w procesie produkcji wiąże się z poważnymi stratami finansowymi dla Twojego przedsiębiorstwa. Dlatego stworzyliśmy innowacyjne rozwiązanie, które pozwoli Ci uniknąć nieprzewidywalnych awarii zasilania.
PROJEKT I BUDOWA NAWIJARKI SIATKI METALOWEJ
Zwiększenie wydajności pracy przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów to cel większości przedsiębiorców. Na bazie naszej wiedzy i doświadczenia jesteśmy w stanie pomóc klientowi w tym procesie. Świetnym tego przykładem jest automatyzacja procesu związanego z nawijaniem siatki metalowej i wykorzystanie w nim nawijarki. Sprawdź, co zrobiliśmy dla tego klienta.
ROZBUDOWA SYSTEMU SCADA I AKPIA W ELEKTROCIEPŁOWNI
Z każdym rokiem obserwuje się rozwój technologii pozyskiwania energii elektrycznej i cieplnej od zakładów przemysłowych. Dzięki wprowadzeniu i stosowaniu w elektrociepłowniach najnowszych rozwiązań z zakresu automatyki, informatyki i mechaniki wzrasta poziom efektywności inwestycji. Rozbudowa systemu SCADA i AKPiA (Aparatura Kontrolno-Pomiarowa i Automatyka) odbywa się na różnych płaszczyznach, z których najważniejszą jest automatyzacja i dostosowanie systemu do potrzeb użytkowników.
PROJEKT I BUDOWA NAPINACZA DRUTU DO WSPÓŁPRACY W LINII PRODUKCYJNEJ
Jednym z najważniejszych czynników wpływających na jakość uzwojenia w automatycznym procesie nawijania silnika jest regulacja naciągu drutu. Większość komercyjnych automatycznych maszyn do nawijania silników wykorzystuje urządzenia pasywne do regulacji naprężenia drutu. Jednak wraz ze wzrostem prędkości nawijania te pasywne urządzenia mogą nie być w stanie zareagować wystarczająco szybko, aby utrzymać stałe napięcie drutu i mogą powodować drganie drutu emaliowanego.
BUDOWA STACJI TRANSFORMATOROWEJ 1600 KVA
Projekt zakładał budowę stacji transformatorowej o mocy 1600 kVA wraz z linią kablową 15 kV oraz liniami kablowymi nN do rozdzielnic wewnątrz hali.
Nowy obiekt elektroenergetyczny został podłączony do sieci dystrybucyjnej Energa Operator S.A. poprzez rozłączniko-uziemnik znajdujący się na istniejącym słupie SN na działce Inwestora.
Zakład przed rozbudową posiadał stację kontenerową 800 kVA. Z uwagi na rozbudowę zakładu i podłączenie nowej linii produkcyjnej firma potrzebowała dodatkowe 1600 kVA mocy dostępnej.
PROJEKT I BUDOWA PODAJNIKA RUR, WSPÓŁPRACUJĄCEGO Z GIĘTARKĄ CNC
Klient posiadał w parku maszynowym giętarkę do rur BLM MR100. Maszyna jest wysoce zautomatyzowana i konfigurowalna. Za pomocą komputera pokładowego operator mógł wprowadzić dane rury, kąty gięcia i miał możliwość obserwowania całego procesu gięcia w symulacji 3D. Przed modernizacją cały proces wymagał stałej obsługi i kontroli maszyny przez pracownika. Po jej ustawieniu musiał on ładować i odbierać detale.
BUDOWA STACJI TRANSFORMATOROWEJ 1600 KVA
Zakład produkcyjny już wcześniej posiadał własną stację transformatorową słupową o mocy 630kVA. Lecz nie była to wystarczająca moc dla zakładu funkcjonującego 24 godziny na dobę. Główny transformator był ciągle przegrzewany. Zakład był w trakcie rozbudowy swojej linii produkcyjnej, która wymagała znacznie większej mocy. Dłuższe wyłączenia wymagały pracy agregatów prądotwórczych.
Naszym celem było zwiększenie mocy zakładu przez budowę stacji transformatorowej o mocy 1600 kVA.
MODERNIZACJA OBROTNICY HYDRAULICZNEJ W WIODĄCYM ZAKŁADZIE AUTOMOTIVE
Gwarancja bezpieczeństwa pracowników to podstawa w każdym zakładzie, szczególnie produkcyjnym, w którym każda awaria maszyny przemysłowej może skutkować uszczerbkiem na zdrowiu operatora.
Jednym ze sposobów zapewnienia bezpieczeństwa jest przede wszystkim kontrola parku maszynowego – pod kątem zgodności z normami bezpieczeństwa maszyn i narzędzi.
STACJA TRANSFORMATOROWA WRAZ Z INSTALACJĄ FOTOWOLTAICZNĄ
Głównym problemem zakładu produkcyjnego Stemik Sp. z o.o były wysokie opłaty za energię elektryczną na taryfie C21. Miesięczne zużycie energii elektrycznej wynosiło 40 MWh. W ten sposób, roczne opłaty Inwestora za energię elektryczna bazowały w granicach 66 tys. zł.
Naszym celem oraz oczekiwaniem ze strony klienta było obniżenie kosztów za energię elektryczną.
Projekt pozwolił wykorzystać cały potencjał naszego biura projektowo-wdrożeniowego. Realizacja objęła działania na płaszczyźnie energetyki, fotowoltaiki oraz automatyki.
AUTOMATYCZNA NAWIJARKA FILAMENTU DO DRUKAREK 3D
Naszym zadaniem była budowa maszyny – nawijarki filamentu do drukarek 3D. Stworzyliśmy dokładny system sterowania nawijarką umożliwiający nawijanie filamentu na mniejsze bębny.
Projektując układ sterowania skupiliśmy się na maksymalizacji prędkości nawijania filamentu przy zachowaniu dokładności oraz jak największej płynności procesu, w celu minimalizacji ryzyka uszkodzenia materiału.
STACJA TRANSFORMATOROWA – KROMET, SZCZEKOCINY
Realizacja projektu stacji transformatorowej przez zespół Salwis. Celem projektu było źródło zasilania dla nowego obiektu przemysłowego.
Niezawodne źródło energii do kluczowego elementu każdego nowoczesnego przedsiębiorstwa przemysłowego. Nasz projekt stacji transformatorowej do osiągnięcia zaawansowanej technologii, doświadczenia i profesjonalizmu. Nasz zespół ekspertów jest dostępny dla każdego wyzwania i rozwiązania, które podlega przepisom dotyczącym stosowania i wydajności.
MODERNIZACJA LINII PRODUKCYJNEJ W WIODĄCYM ZAKŁADZIE AUTOMOTIVE
Modernizacja polegała na instalacji dodatkowego robota przemysłowego ABB IRB 6700. Robot przejmując część zadań jednego z manipulatorów, miał eliminować ograniczenie systemu produkcyjnego. wydajności produkcji miała wzrosnąć, poprzez skrócenie cyklu pracy maszyny.
Koniecznością było logistyczne podejście do znalezienia dobrego miejsca na instalację dodatkowego robota wraz z jego zakotwiczeniem oraz przesunięcie kilkutonowego stanowiska pracy. Dodatkowo całe okablowanie stanowiska, musiało zostać wymienione.
SYSTEM ZARZĄDZANIA JACHTEM „WINDROSE OF AMSTERDAM” – THITI, FIDŻI, SINGAPUR
Tahiti, Fidżi, Singapur, Jacht żaglowy „Windrose of Amsterdam” – Budowa pokładowego systemu zarządzania jachtem Prace nad projektem były wykonywane w różnych miejscach postoju jachtu m.in. Tahiti, Fidżi, Singapur. Przede wszystkim koniecznością było przeprowadzenie modernizacji układu zasilania. Pokładowy system zarządzania wymagał rozbudowy, obecne tam instalacje posiadały wiele nieścisłości oraz błędów.
BUDOWA AUTOMATYCZNEJ LINII DO MIELENIA NAWOZÓW
Celem projektu była budowa zautomatyzowanej linii do mielenia nawozów przy pomocy młyna kulowego. Wymaganiem klienta była maksymalna bezobsługowość urządzenia oraz możliwość samoregulacji maszyny.
Ograniczony budżet eliminował możliwość instalacji podzespołów do stałej kontroli wagowej. Układ sterowania należało zbudować w oparciu o pomiary obciążenia silnika młyna.
STACJA TRANSFORMATOROWA – SIP KROSNO, KROSNO
Krosno, Spółdzielnia SIP ZPCh – Budowa stacji transformatorowej, kontenerowej 630kVA Opis projektu realizowanego przez zespół Salwis: Zakład borykał się z wysokimi kosztami za energię elektryczną na taryfie C21 – miesięczne zużycie energii elektrycznej znajdowało się na poziomie 50 MWh.
URUCHOMIENIE AUTOMATYCZNEJ LINII DO MIELENIA PROSZKÓW
W wielu przypadkach zdarza się, iż lepszym rozwiązaniem jest kupić zagraniczny produkt, natomiast jego wdrożenie zostawić lokalnym specjalistom. Tak było w przypadku uruchomienia w pełni zautomatyzowanej linii do mielenia proszków KTM100 w zakładzie IPD Consulting, Chrzanów.