Uruchomienie automatycznej linii do mielenia proszków

W wielu przypadkach zdarza się, iż lepszym rozwiązaniem jest kupić zagraniczny produkt, natomiast jego wdrożenie zostawić lokalnym specjalistom. Tak było w przypadku uruchomienia w pełni zautomatyzowanej linii do mielenia proszków KTM100 w zakładzie IPD Consulting, Chrzanów.

Fot. 1. Montaż tras kablowych na obiekcie

Informacje o zakładzie:

IPD Consultning jest producentem proszków różnego rodzaju metali, węgla i innych materiałów powierzonych. Zakład wyposażony jest w młyny kulowe oraz przesiewacze elektrowibracyjne pracujące w trybie ciągłym.

Opis projektu:

Po wcześniejszej realizacji związanej z systemem zarządzania produkcją SCADA, przy współpracy z firmą PSP Engineering mieliśmy za zadanie uruchomić automatyczną linię do mielenia proszków metali opartą na młynie rolkowym KTM100. Jej zaletą jest wysoka wydajność oraz funkcja grawitacyjnej separacji nadziarna, które trafia do ponownego przemielenia.

Realizacja projektu:

  • budowa instalacji elektrycznej nowej hali produkcyjnej,
  • montaż  układu sterowania,
  • dobór oraz instalacja czujników wraz z okablowaniem,
  • uruchomienie i integracja z systemem nadrzędnym SCADA.
Fot. 2. Integracja z systemem SCADA

Podsumowanie

Projekt został zrealizowany w pełni. Wymagał od nas jeszcze większego zagłębienia się w tajniki procesu produkcji proszków łatwopalnych. Wydajność nowej linii przekroczyła możliwości 3 młynów kulowych oraz przesiewacza, a automatyczna separacja produktu ograniczyła konieczność przebywania operatora w środowisku szkodliwym dla zdrowia.

Więcej szczegółów o systemie zarządzania produkcją:

System zarządzania produkcją IPD Consulting

Galeria z realizacji:

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Salwis: