Rodzaje robotów przemysłowych. Jakie roboty przemysłowe wybrać?

Na rynku istnieją setki tysięcy robotów przemysłowych, które codziennie są odpowiedzialne za produkcję ton najróżniejszych towarów. Co więcej, na skorzystanie z ich potencjału decyduje się coraz więcej firm. Na pierwszy rzut oka rodzaje robotów przemysłowych mogą jednak być przytłaczające ze względu na ich różnorodność. Co zatem trzeba o nich wiedzieć przed podjęciem decyzji? robotyzacja produkcji

Czym są roboty przemysłowe?

Kwestię robotów przemysłowych najlepiej rozpocząć od ich definicji. Roboty przemysłowe to automatycznie sterowane, wielozadaniowe maszyny, które posiadają wiele stopni swobody. Od manipulatorów odróżnia je właśnie programowalność, która gwarantuje im bardzo duży potencjał niemal w każdym zakładzie. Roboty przemysłowe mogą zatem zostać wykorzystane na wielu różnych etapach produkcji, a nawet mogą być między nimi przenoszone.

Rodzaje robotów przemysłowych

Roboty przemysłowe można dzielić na wiele różnych sposobów: ze względu na inteligencję, generację, zastosowanie, przeznaczenie czy budowę. Ostatnia z tych klasyfikacji jest jednak najpopularniejszą. Według niej roboty przemysłowe dzieli się na:
  • Roboty przemysłowe przegubowe, kojarzone z elektronicznym ramieniem. Mogą one swobodnie obracać się w okolicy linii produkcyjnej i poruszać swoimi modułami dzięki licznym przegubom oraz sześciu osiom obrotu. Tego rodzaju roboty przemysłowe mogą także posiadać bardzo różnorodny udźwig; w zależności od specyfikacji konkretnej maszyny, mogą one unieść od kilograma do nawet dwóch ton. Z tego powodu są one najpopularniejszym wyborem w każdej branży.
  • Roboty przemysłowe kartezjańskie, czyli poruszające się wyłącznie w kierunkach przód-tył, lewo-prawo i góra-dół – stąd też ich nazwa. Ze względu na nieco bardziej ograniczone możliwości są one powszechnie stosowane do przenoszenia lub pakowania.
  • Roboty przemysłowe cylindryczne poruszające się w przestrzeni o kształcie cylindra. Wykorzystywane w operacjach wymagających podniesienia i postawienia przedmiotów.
  • Roboty przemysłowe sferyczne wychylające się w górę i w dół na planie półkuli.
  • Roboty przemysłowe typu delta montowane na sufitach zakładów. Składają się one z chwytaka umieszczonego na podtrzymywanej platformie.

Budowa maszyn przemysłowych także dla Twojego zakładu

Chcesz, aby roboty przemysłowe znalazły się także w Twoim zakładzie, ale nie wiesz, od czego zacząć? Dla ekspertów Salwis budowa maszyn przemysłowych, a także całych linii produkcyjnych nie ma żadnych tajemnic. Chętnie pomożemy Ci wybrać zarówno idealne roboty przemysłowe, jak i dostosować je do Twoich potrzeb. Skontaktuj się z nami, powiedz nam o swoich wymaganiach, a my pokażemy Ci, co technologia może zmienić w Twoim zakładzie.
Rodzaje robotów przemysłowych. Jakie roboty przemysłowe wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *