Budowa stacji transformatorowych

Budowa stacji transformatorowych

Budowa stacji transformatorowych dla zakładów produkcyjnych, przemysłowych i obiektów usługowych.

Budowa stacji transformatorowych to sposób na obniżenie rachunków za prąd bez zmniejszania efektywności zakładu. Zespół Salwis to polscy inżynierowie elektrycy, którzy posiadają doświadczenie w kompleksowej realizacji tego typu projektów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu, budowie oraz pracach serwisowych stacji transformatorowych. Korzystając z naszych usług powierzasz projekt doświadczonym inżynierom.

Budowa stacji transformatorowych - co musisz wiedzieć?

Budowa stacji transformatorowych to usługa, którą oferujemy głównie dla przedsiębiorstw, zakładów i innych dużych podmiotów, które pobierają duże ilości energii z sieci. Stacje transformatorowe pobierają bowiem energię z linii kablowych lub napowietrznych i rozdzielają energię w taki sposób, by jej pobór możliwie nie generował dodatkowych kosztów. Taka inwestycja jest szczególnie wskazana dla biznesów ceniących sobie nieprzerwaną pracę i duże oszczędności. Budowa stacji trafo zapewnia bowiem stałe przesyłanie energii elektrycznej, dzięki czemu produkcja może trwać bez niespodziewanych przestojów.

Kiedy budowa stacji transformatorowej jest wskazana?

Ceny energii elektrycznej nieustannie rosną, narażając odbiorców na dodatkowe koszty. Dotyczy to nie tylko pojedynczych gospodarstw domowych, ale także całych zakładów, w których pobór prądu jest szczególnie wysoki. W ich przypadku budowa stacji transformatorowej z pewnością okaże się korzystną inwestycją, która pozwoli skutecznie ograniczyć ilość pieniędzy wydawanych na zasilanie obiektów.

Budowa stacji transformatorowych jest źródłem oszczędności dla każdego przedsiębiorstwa, które zużywa więcej niż 350MWh energii elektrycznej rocznie. Stacja trafo rozdziela energię elektryczną przy zróżnicowanych poziomach napięć, pozwalając tym samym zakładom na przejście na zasilanie z sieci elektroenergetycznej średniego napięcia. Dzięki temu budowa stacji transformatorowych umożliwia redukcję kosztów związanych z pobieraniem energii elektrycznej – i to nawet o 50%, gwarantując jednocześnie mniejsze zużycie infrastruktury i nieprzerwaną pracę linii produkcyjnych.

Salwis_stacja_transformatorowa_uklad_polposredni
Rys. 1 – Realizacja - budowa stacji transformatorowych 100 kVA dla supermarketu

Budowa stacji transformatorowych – w czym się specjalizujemy?

 • Zwiększenie mocy istniejącej stacji transformatorowej (wymiana transformatora, dostosowanie kabli zasilających)
 • Przebudowa i dostosowanie układów pomiarowych (wymiana i montaż przekładników napięciowych i prądowych)
 • Zmiana układu zasilania obiektów (budowa nowej stacji transformatorowej i przyłącze w III grupie taryfowej np. B23)
 • Budowa stacji transformatorowych do przyłączenia źródeł wytwórczych (np. instalacji fotowoltaicznych > 50 kWp)
 • Budowa nowych układów zasilania (budowa stacji trafo dla nowej hali produkcyjnej)

Jakie są korzyści z modernizacji istniejącego zasilania (np. taryfa C21)?

black-calculator-near-ballpoint-pen-on-white-printed-paper-53621

 • Oszczędności: Budowa stacji trafo znacząco obniża koszty na fakturze. Koszty za dystrybucję dla taryfy B nawet 4-krotnie mniejsze !!
 • Zwiększenie pewności zasilania: Klienci, kupujący od zakładu energetycznego energię po średnim napięciu są zdecydowanie rzadziej narażeni na planowane wyłączenia niż na niskim napięciu.
 • Zwiększenie wartości nieruchomości: Działki posiadające zasilanie po stronie SN (15kV) są atrakcyjne dla firm pod wszelkiego rodzaju inwestycje

Profesjonalny montaż stacji transformatorowych

Budowa stacji transformatorowych to dopiero początek naszych prac. W ramach każdego zlecenia możemy wykonać także montaż stacji transformatorowych na terenie zakładu czy kompleksu. Oferujemy profesjonalną pomoc w doborze odpowiedniego miejsca do ustawienia stacji trafo i wykonujemy prace niezbędne do jego przygotowania, a następnie przeprowadzamy montaż stacji transformatorowej z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i wcześniej ustalonych schematów działania.

Nasz montaż stacji transformatorowej wykonywany jest przez wykształconych i doświadczonych techników, którzy dzięki swojej wiedzy mogą szybko i pewnie dobrać najlepsze rozwiązania dla danego zlecenia. W swojej pracy stosujemy wyłącznie profesjonalne narzędzia i części od sprawdzonych producentów w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa. W przypadku wykorzystywania elementów prefabrykowanych podczas montażu stacji transformatorowych dokładamy wszelkich starań, by dotrzymać warunków gwarancji i jednocześnie maksymalnie wykorzystać potencjał danych urządzeń. Dzięki temu nasze stacje transformatorowe to doskonały wybór dla liderów w każdej branży.

Czy budowa stacji trafo jest opłacalna?

Chcesz wiedzieć czy budowa stacji trafo się opłaca dla Twojej Firmy?

Umów się na bezpłatną inwentaryzację z naszym inżynierem, a przedstawimy możliwości realizacji inwestycji w Twojej lokalizacji, czyli:

 • Dobierzemy rozwiązanie z zakresu elektroenergetyki dopasowane indywidualnie do profilu Twojej Firmy
 • Określimy kwotę realizacji inwestycji
 • Ustalimy czas realizacji prac projektowych oraz budowlanych
 • Przedstawimy możliwości oszczędności do uzyskania
 • Wykonamy kompleksowo prace projektowe w najkrótszym czasie zgodnie z harmonogramem
 • Zapewnimy gwarancję i obsługę serwisową

Przykładowo: Odbiorcy przyłączeni do sieci elektroenergetycznej na taryfie C płacą średnio ok. 131 zł za megawatogodzinę. Odbiorcy biznesowi, którzy jednak zdecydowali się na budowę własnej stacji transformatorowej i przejście na taryfę np B23 płacą ok 34 zł za megawatogodzinę.

(Dane dla obszaru bielskiego, będzińskiego, częstochowskiego, krakowskiego i tarnowskiego zgodnie z taryfą dystrybucyjną Tauron 2019 )

Jaki jest koszt budowy stacji transformatorowej?

Szacunkowy koszt budowy stacji transformatorowych zależy od Warunków Technicznych Przyłączenia i wynosi dla:

 • stacji słupowej od 60 do 110 tys. zł (netto)
 • stacji kontenerowej od 110 do 170 tys. zł (netto)

Duże rozbieżności wynikają z potrzeby dostosowania stacji do wymogów Operatora Systemu Dystrybucyjnego (tzw. Zakład Energetyczny)o. Na cenę wpływa także konieczność budowy linii kablowej zarówno średniego jak i niskiego napięcia do obiektu. Kontakt z naszym inżynierem pozwoli na oszacowanie dokładnych kosztów inwestycji i czasu realizacji.

Wypełnij 3 pierwsze pozycje w kalkulatorze oszczędności na terenie TAURON Dystrybucja S.A. i wyślij formularz, aby poznać szacunkowe korzyści wynikające z  budowy stacji transformatorowych.  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych Polityka przetwarzania danych

  *Wyliczenia oszczędności dla pozostałych Operatorów Systemu Dystrybucyjnego (PGE, Energa, Enea, RWE) sporządzamy na indywidualne zapytanie.

  Dlaczego warto współpracować z firmą Salwis?

  Salwis to firma projektowo-wykonawcza realizująca inwestycje związane z energetyką dla przedsiębiorców. Nasze zalety to:

  • Fachowość  realizacji przez polskich inżynierów elektryków
  • Kompleksowość realizacji projektu oraz wykonawstwa
  • Terminowość i kontrola wykonania prac projektowo-budowlanych
  • Partnerstwo i doradztwo w kwestiach energetyki
  • Bezpieczeństwo realizacji inwestycji
  • Gwarancja jakości i opieka serwisowa
  • Zaufanie i rekomendacje od klientów

  Gdzie realizujemy budowę stacji transformatorowych?

  Realizujemy kompleksowe inwestycje budowy stacji transformatorowych na terenie m.in.: Tauron Dystrybucja S.A., PGE Dystrybucja S.A., Energa Operator S.A., Enea Operator Sp z o.o., PKP Energetyka.

  OSD Polska
  Rys. 2 – Główni Operatorzy Systemu Dystrybucyjnego w Polsce (Źródło: https://rynek-energii-elektrycznej.cire.pl)

  SZUKASZ POMOCY W REALIZACJI INWESTYCJI?

  MASZ DODATKOWE PYTANIA? Zadzwoń

  Jestem kierownikiem działu elektroenergetyki w Salwis.pl. Zachęcam do skorzystania z bezpłatnej konsultacji telefonicznej w celu omówienia szczegółów inwestycji. 

  mgr inż. Bartek Bułka

  Bartłomiej Bułka zdjęcie profilowe

  Nasze realizacje stacji transformatorowych