8 korzyści systemu SCADA w zakładzie obróbki metali.

W tym artykule przedstawiamy korzyści, jakie udało nam się uzyskać w zakładzie, produkującym proszki metali, dzięki zastosowaniu naszego systemu do zarządzania produkcją typu SCADA.

Młyny scada Salwis

  1. Zwiększenie bezpieczeństwa prac na produkcji

Zautomatyzowanie oraz kontrola procesu podawania dwutlenku węgla do komory młynowej. Wcześniej proces ten był wykonywany ręcznie przez co nie było wiadomo czy gaz jest podawany do komory oraz w jakiej ilości. Automatyzacja procesu obniżyła również czas, jaki pracownicy muszą poświęcić na przebywanie przy maszynie w silnie zapylonym środowisku.

  1. Eliminacja przestojów produkcyjnych

Wyeliminowanie pustych przerobów, w których materiał nie był podawany do komory młyna. Fakt ten wynikał z różnych przyczyn: zawieszenie w leju zasypowym, pusty big bag materiału, zbyt mała amplituda drgań podajnika wibracyjnego etc. Aktualnie każdy z tych zdarzeń jest sygnalizowany za pomocą sygnalizacji alarmowej na zakładzie.  Ograniczony został również ruch pracowników, dzięki zautomatyzowaniu procesu.

 

  1. Kontrola zleceń

Zlecenia produkcyjne archiwizowane w bazie danych na każdym z etapów produkcji. Dzięki czemu na bieżąco możliwe wypełnianie wykresu Gantta dla poszczególnego zlecenia. Raportowanie opóźnień produkcji.

 

  1. Kontrola Pracowników

Dostęp do każdej z maszyn chroniony po przez logowanie na pulpit operatorski. Wszystkie operacje archiwizowane w lokalnej pamięci panela jak i bazie danych.

 

  1. Wyeliminowanie obiegu papierowego dokumentów

Zlecenia, kontrole jakościowe, kontrole operatorskie wpisywanie przez operatorów maszyn za pomocą pulpitu HMI do bazy danych. Dane chronione na redundantnym serwerze lokalnym. Natychmiastowy dostęp do danych archiwalnych z poziomu kierownictwa i zarządu.

 

  1. Etykietowanie

Automatyczne wypełnianie etykiet produkcyjnych po każdym z etapów produkcji. Identyfikowalność zlecenia i półprodutku.

 

  1. Zmniejszona awaryjność, dzięki konserwacji z wyprzedzeniem

System powiadamiania mistrzów zmianowych o zbliżających się przeglądach okresowych oraz o bieżących działaniach. Predykcja zamiast reakcji na awarię.

 

  1. Raporty produkcyjne

Możliwość wygenerowania wykresów efektywności, pozwalających obliczyć koszt jednostkowy produktu, godzinę pracy maszyny, rozliczenie energetyczne etc. Wskaźniki efektywności jak OEE, awaryjność maszyn, ilość i czas napraw.

 

Zainteresował Cię temat i chcesz wiedzieć więcej?

Skontaktuj się z naszymi specjalistami i zadawaj pytania

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Salwis:

8 korzyści systemu SCADA w zakładzie obróbki metali.

One thought on “8 korzyści systemu SCADA w zakładzie obróbki metali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *