Automatyzacja produkcji

Oferujemy automatyzację procesów produkcyjnych. Pomagamy w znajdowaniu optymalnych rozwiązań, opracowujemy projekty i wdrażamy powstałe koncepcje.

Zapraszamy do kontaktu

+48 791 300 504 

automatyzacja-produkcji

Rozwiązywanie problemów

Jesteśmy ekspertami w rozwiązywaniu problemów produkcyjnych naszych klientów. Bierzemy pod uwagę wiele czynników, dlatego podczas analizy konfrontujemy swoje spostrzeżenia z operatorami maszyn, inżynierami utrzymania ruchu i kierownikami procesów. Po szczegółowej analizie procesu przedstawiamy koncepcje jego ulepszenia, skupiające się na:

  • skróceniu czasu produkcji,rozwiazywanie-problemow
  • poprawienia jakości produktów,
  • zwiększenia bezpieczeństwa operatorów,
  • zmniejszeniu kosztów zatrudnienia pracowników,
  • zminimalizowania odpadów

 

Przykład:

W pewnym zakładzie produkcyjnym proces podawania materiału do zespołu młynowego odbywał się w sposób manualny. Pracownik każdorazowo o wyznaczonej porze podchodził do podajnika elektrowibracyjnego i uruchomiał go na określony czas, aby załadować wyznaczoną porcję materiału. Powodowało to szereg problemów i małą wydajność procesu. Pracownik musiał średnio co 20 minut przerywać bieżącą pracę, aby udać się na doładowanie młyna. Nie wiedział również ile materiału zostało podane, ponieważ było to mierzone pośrednio. Kolejnym problemem były częste zawieszania się materiału w leju zasypowym, które były wykrywane przez obsługę z dużym opóźnieniem.

Projekt projekt

Projekt stanowi krytyczny element całego procesu. Na tym etapie poznajemy szczegółowo schemat procesu produkcyjnego, analizujemy układ i proponujemy jego optymalizację. Powstaje charakterystyka procesu przed i po wdrożeniu.

Każdorazowo przed przystąpieniem do prac na zakładzie projekt konsultujemy z osobą decyzyjną, aby jego wdrożenie przebiegało bez niepotrzebnych zmian koncepcyjnych. Jest to również czas kiedy inwestor może zdecydować czy na pewno takiego rozwiązania od nas oczekuje. Na tym etapie wszystkie wszystkie poprawki, zmiany koncepcji są wprowadzane „na papier” i nie powodują konsekwencji w strukturze programu.

 

 

 Nie chodzi o to, żeby pracować ciężej czy szybciej, ale sprytniej

Modernizacja linii

Modernizacja linii produkcyjnej stanowi zwieńczenie procesu projektowego. Odpowiednio zaplanowany harmonogram wdrożenia pozwala na jak najmniejszą inwazyjność prac remontowych tj. przestoje maszyn, poszczególnych procesów. Istnieje możliwość prowadzenia prac w czasie kiedy maszyny są odstawione np. weekendy. Integrujemy podzespoły z najwyższych półek technologicznych tj. sterowniki, panele operatorskie, analizatory sieciowe, czujniki indukcyjne itp.

 

 

modernizacja-linii-produkcyjnej

Rozwiązanie:

Zautomatyzowanie pracy zespołu młynowego przy użyciu sterownika PLC wraz z panelem operatorskim. Do mierzenia ilości materiału i produktu wykorzystuje się wagi tensometryczne i paletowe. Wszystkie urządzenia można uruchomić z poziomu panela jak i zdalnie z dyspozytorni. Podawanie materiału odbywa się automatycznie i jest kontrolowane po przez algorytm. W razie wystąpienia awarii, nie dającej się usunąć bez udziału operatora, system informuje obsługę o problemie. Operatorzy dzięki temu mogą zajmować się bieżącymi pracami i reagują jedynie przy aktywnych alarmach. Poprawiło się również bezpieczeństwo pracy, gdyż proces podawania dwutlenku węgla do zobojętnienia atmosfery wybuchowej wewnątrz układu działa w sposób automatyczny.

 

 

 

 

Szukasz pomocy w dobraniu odpowiedniego systemu ?

Umów się na bezpłatne konsultacje ! 

inż. Adrian WywiałAdrian-Wywial-profil

tel.: 510 393 706

 

Więcej informacji na temat systemów automatyki znajdujesz w poniższych artykułach. Polecamy !