Kontenerowe stacje transformatorowe – co to i kiedy z nich korzystać?

Budowa stacji transformatorowych wielu osobom kojarzy się z generalnym remontem co najmniej jednego pomieszczenia w zakładzie czy w biurze. Kontenerowe stacje transformatorowe pokazują jednak, że nie trzeba marnować dodatkowej powierzchni budynku, by móc korzystać z tego rodzaju urządzeń. Gdzie sprawdzą się one najlepiej i jak można dopasować je do swoich wymagań? Odpowiadamy na te pytania właśnie w tym artykule.

Kontenerowa Stacja Trafo

Czym są kontenerowe stacje transformatorowe?

Kontenerowe stacje transformatorowe to stacje elektroenergetyczne, które pozwalają na rozdzielanie energii z sieci elektrycznej do zakładu w taki sposób, by jej przesyłanie nie generowało dodatkowych kosztów. W trakcie instalacji zostają one przyłączane do sieci o napięciu 6÷20 kV (w szczególnych przypadkach 30 kV)/ Służą one do zasilania sieci elektroenergetycznych niskiego napięcia, o napięciu 3×230/400 V. W skład każdej stacji transformatorowej wchodzą:

  • Transformator (w przypadku kontenerowych stacji transformatorowych o mocach znamionowych od 160 do 1000 kVA)
  • Rozdzielnia średniego napięcia
  • Rozdzielnia niskiego napięcia.

Kontenerowe stacje transformatorowe również posiadają te elementy wyposażenia. W odróżnieniu od swoich nieco bardziej rozbudowanych konkurentów, dają one jednak znacznie większe możliwości. Te prefabrykowane urządzenia mogą mieć najróżniejsze rozmiary i mogą zostać zainstalowane w wielu miejscach – od niewielkich wnęk po słupy elektryczne, gdzie są one zabezpieczone przed osobami trzecimi. Dają one zatem ogromne możliwości, niezależnie od miejsca, w którym ostatecznie mają się pojawić.

Zalety kontenerowych stacji transformatorowych

Kontenerowe stacje transformatorowe cechuje przede wszystkim duża elastyczność. Mimo że są to urządzenia gotowe do montażu, producenci przygotowali ich setki modeli – wszystko po to, by dosłownie każdy odbiorca mógł znaleźć na nie miejsce. Z tego względu kontenerowe stacje transformatorowe mogą z sukcesem spełniać swoją funkcję na osiedlach, w obiektach rekreacyjnych, zakładach, biurach czy w placówkach usługowych.

Dodatkowo współczesne kontenerowe stacje transformatorowe posiadają także szereg udogodnień, które umożliwiają ich wygodną i bezpieczną obsługę oraz działanie. Wśród nich są:

  • Inteligentne moduły zarządzania energią
  • Panele do obsługi zewnętrznej lub wewnętrznej w zależności od potrzeb
  • Stacje dedykowane do konkretnych rodzajów instalacji
  • Różnego rodzaju obudowy, do wyboru w zależności od projektu i preferencji.

Co więcej, współczesne kontenerowe stacje transformatorowe nie muszą wcale rzucać się w oczy ostrzegawczymi znakami czy charakterystyczną bryłą oderwaną od otaczającej je architektury. Aktualnie mogą one zostać dopasowane do podziemnych wnęk, niewielkich, betonowych budynków czy nawet przybrać postać słupów ogłoszeniowych. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku!

Skontaktuj się z Salwis i wybierz idealne kontenerowe stacje transformatorowe!

Nie wiesz, czy i która kontenerowa stacja transformatorowa będzie najlepsza właśnie dla Twojego przypadku? Nasi eksperci chętnie pomogą Ci w doborze odpowiedniego urządzenia i zrealizują dla Ciebie kompleksową budowę stacji transformatorowych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i chętnie podejmiemy się każdego wyzwania – skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!

Kontenerowe stacje transformatorowe – co to i kiedy z nich korzystać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.